فناوری اطلاعات و ارتباطات

سامانه گستر رشد

ترنچر حفاری فیبر نوری

فیبر نوری ترنچر آسفالت
مرکز خدمات فیبرنوری رشد ،آماده ارایه خدمات مشاوره و اجرا و پشتیبانی ​​​​​​​در سراسر ایران میباشد. بازدید و مشاوره در خصوص پروژه به صورت رایگان  انجام میگردد .
-----------------------
حفاری با ترنچر در سراسر ایران

ارتباط با ما
مرکز تماس 09157001929
ترنچر , فیبر نوری , فیبرنوری , ترنچر آسفالت , حفاری فیبر نوری , پیمانکار ترنچر , ترنچر مشهد
ترنچر , فیبر نوری , فیبرنوری , ترنچر آسفالت , حفاری فیبر نوری , پیمانکار ترنچر , ترنچر مشهد
ترنچر , فیبر نوری , فیبرنوری , ترنچر آسفالت , حفاری فیبر نوری , پیمانکار ترنچر , ترنچر مشهد

طراحی شبکه های فیبرنوری​​​​​​​

شرکت مهندسی سامانه گستر رشد در زمینه ی طراحی شبکه فیبرنوری از متد های استاندارد و تجهیزات خاصی استفاده مینماید که وجود این تجهیزات و رعایت اصول استاندارد در بدست آمدن نتیجه مطلوب بسیار تاثیر گذار هستند . 

ساخت بستر مناسب برای اجرای فیبر نوری

اجرای شبکه های نوری نیازمند بستری متناسب با نوع پروژه و مسیر اجرا می باشد. این مسیر ممکن است از طریق زمین،‌ هوا و یا داخل ساختمان های اداری و تجاری باشد. در هر یک از این مسیر ها بستر سازی مناسب و خاص خود برای نصب کابل های فیبرنوری نیاز میباشد. در صورت عدم وجود بستر مناسب جهت کابل کشی فیبر نوری بایستی بستر سازی متناسب با کابل و طول و نوع مسیرانجام گردد. این بستر سازی در زمین های شهری و بین شهری (آسفالته و یا خاکی ) توسط ماشین حفاری مکانیزه ترنچر انجام میگردد ، که از سرعت بسیار بالا و تخریب و ریسک کم برخوردار است . کابل ها میتوانند به صورت خاکی در کانال قرار بگیرند و یا اینکه در داخل قلاف پلی اتلین فشار بالا قرار بگیرند و چنانچه جایگزین کابل میکروکابل باشد از میکروداکت برای ایجاد مسیر استفاده میشود (تصویر مقابل جایگزاری میکروداکت را در کانال حفاری شده توسط لنسرر نمایش میدهد )

فیوژن فیبر نوری​​​​​​​

با توجه به اینکه کابل های فیبرنوری در طول های مشخص و ثابتی تولید میگردند بایستی در زمان اجرای پروژه هایی که نیاز به کابل هایی با طول بیشتر دارند از اتصال چند کابل فیبرنوری جهت ارتباط با مقصد استفاده کرد و یا جهت اتصال رشته های فیبر نوری با تجهیزات شبکه بایستی آنها را به قطعات دیگر مانند پیگتیل متصل نمود،‌ به عمل اتصال دو رشته ی فیبر نوری توسط دستگاه فیوژن ، فیوژن فیبر نوری و یا جوش فیبر نوری میگویند.عمل اتصال در ورودی ساختمان ها ، باکس های کابل کشی ، کوپلر و نقطه های واسطه شبکه صورت می گیرد فیوژن کابل فیبر نوری کاریست بسیار دقیق که اپراتور دستگاه بایستی جهت جفت شدن هسته کابل های نوری را با دقت تنظیم نماید.

مفصل بندی فیبر نوری​​​​​​​

كابل هاي فیبر نوري همچون هر نوع کابل دیگری داری طول های محدود میباشند در کابل کشی فیبرنوری جهت اتصال کابل ها به یکدیگر احتیاج به یک نوع رابط میباشند که این رابط را مفصل مینامند.
مفصل های فیبرنوری دارای ویژگی های متنوع و اختصاصی میباشند که با توجه به بستر پیاده سازی شده جهت محافظت از رشته های متصل شده به هم از نفوذ گرد و خاک و آب و مواد دیگر استفاده میشوند.
مفصل های فیبر با توجه به بستر اجرا که میتوانید زمینی ،‌هوایی و دریایی باشند داری ابعاد و انواع مختلفی هستند .

حفاری فیبر نوری , حفاری عرض , ترنچر و فیبر نوری , آسفالت تراش
فیبر نوری , فیوژن , ساختار فیبر نوری , مفصل بندی
فیبر نوری مشهد , فیوژن , ساختار فیبر نوری , مفصل بندی

کابل کشی فیبرنوری​​​​​​​ و یا شوتینگ میکرو کابل​​​​​​​

شوتر فیبر نوری , شوتینگ فیبر , fiber shoter

کابل کشی فیبر ، بنا به نوع کابل به سه طریق صورت میگرد . در کابلهای که از قلاف مناسب و ساختار محکم برخوردار است کابل میتواند توسط وینچ از نقطه ابتدا به انتها کشیده شود و در کابلهایی با ساختار حساس تر کابل به صورت دستی کشیده میشود اما در برخی موارد که بستر شبکه از میکرو داکت برخوردار است ، معمولا از میکرو کابل ها استفاده میگردد و چون این نوع کابل بسیار حساس است عمدتا توسط دستگاه شوت از ابتدا تا انتها منتقل میگردد ، این عمل را شوتینگ فیبر نوری مینمامند.

مرکز خدمات فیبرنوری رشد آماده ارایه کلیه خدمات اجرا و تست و عیب یابی فیبرنوری در سراسر ایران می باشد.

تست و عیب یابی فیبر نوری
فیبرنوری هسته مرکزی ارتباطات امروزی است. ارتباط فیبر نوری بستر ارتباطی حساس دیتا سنتر ها، Backbone شبکه و ارتباطات راه دور می باشد. از آن جایی که درخواست افزایش سرعت روند رو به رشدی را دارد و کندی و قطعی در ارتباط باعث اخلال در ارتباطات می گردد. لذا تست و عیب یابی فیبر نوری شبکه راه، اندازی شده و رفع خرابی های بوجود آمده قسمت مهمی از اجرا و نگهداری شبکه فیبر نوری می باشد.

تست فیبر نوری
برای تست فیبر نوری از روش های مختلفی استفاده می کنیم. نحوه تست فیبرنوری استفاده از یکی از روش های عنوان شده در زیر و استفاده از تجهیزات تست فیبر نوری می باشد.  کلیه خدمات تست فیبر نوری در محل شما انجام می پذیرد.​​​​​​​

◙ تست فلوک فیبر نوری
یکی ازتجهیزات تست و عیب یابی فیبرنوری، دستگاه فلوک می باشد. این وسیله شامل دو تکه است که هر کدام در یک سر فیبر نصب می شوند. سپس با ارسال پالس های نوری و دریافت در انتها اطلاعات را جمع آوری می کند.  تست فلوک با استفاده از روش های خاص تمامی پارامتر های مهم در ارتباط را مورد آزمایش قرار می دهد. در ذیل چند نمونه آورده شده است.
این دستگاه بسیار دقیق و گران قیمت بوده، و اطلاعات تهیه شده توسط آن با رسم نمودار های مختلف، به شکل فایل خارج می شود.​​​​​​​
° تست و گزارش قطع بودن کابل
° آزمایش کیفیت کابل و تجهیزات به کار رفته
° آزمایش کیفیت فیوژن های زده شده
° گزارش خمش بیش از حد کابل
​​​​​​​در نهایت در صورت عدم وجود مشکل لینک را مورد تایید قرار می دهد.

◙​​​​​​​ تست OTDR

تست فیبرنوری OTDR بوسیله دستگاه تست OTDR که یک وسیله اپتو الکترونیک است برای آزمایش لینک فیبرنوری به کار می رود. این دستگاه یک سری از پالس های نوری را به داخل فیبر ارسال می کند و مورد آزمایش و بررسی قرار می دهد. این دستگاه امپدانس داخل کابل را اندازه گیری نماید، قدرت سیگنال برگشتی را اندازه گیری کرده و در نهایت یک نمودار ترسیمی را در اختیار ما قرار دهد.
بوسیله دستگاه OTDR طول فیبر، افت سیگنال و محل قطع فیبر را پیدا می کنیم.​​​​​​​


تست فیبر نوری , OTDR , فیبر نوری مشهد

◙ استفاده از لیزر برای تست و عیب یابی فیبر نوری​​​​​​​ (قلم نوری )

فیبرنوری امواج نور متمرکز را انتشار می دهد. یک روش سریع و آسان برای پیدا کردن لینک های فیبر شماره گذاری نشده، و یا قطع بودن فیبر استفاده از لیزر های موجود در بازار می باشد. در صورت تاباندن نور لیزر در یک سر فیبر در انتهای آن نور می بایست قابل مشاهده باشد.
این روش برای تست اولیه و رفع ایراد سریع به کار می رود و ملاک عملکرد صحیح فیبرنوری تست OTDR و فلوک می باشد. مزیت این روش سرعت بالا و کم هزینه بودن آن می باشد.

قلم فیبر نوری , قلم , قلم نوری , تست فیبر نوری

مرکز خدمات فیبرنوری رشد آماده ارایه کلیه خدمات اجرا و تست و عیب یابی فیبرنوری در سراسر ایران می باشد.

​شناخت محل تاسیسات زیر زمینی

با توجه به رشد روز افزون تاسیسات زیر زمینی در مسیر جاده ها و شهرها ، انجام عملیات حفاری با ریسک زیادی مواجه است لذا ، شرکت مهندسی رشد به وسیله تجهیز Dynatel  (ساخت آمریکا شرکت 3m) این قابلیت را دارد که محل دقیق هرگونه کابل ، لوله و یا هرگونه وسایلی دفن شده را تشخیص و عمق را نیز اعلام نماید .

دایناتل , کابل یاب , dynatel , فیبرنوری

​ماشین ترنچر حفاری عرض کم با ریسک کم

امروزه یکی از گامهای مهم توسعه زیرساخت شهری و روستایی و جاده ای عملیات حفاری میباشد ، که از هزینه بالا ، ریسک بالا و سرعت پایین برخوردار است . شرکت مهندسی رشد بمنظور ایجاد بستر سازی پروژه های فیبرنوری از ماشین حفاری ترنچر برخوردار میباشد . ترنچر قادر است در هر ساعت شصت متر حفاری در مسیرهای آسفاته انجام دهد . عرض حفاری دستگاه ترنچر هشت تا پانزده سانتیمتر و عمق آن تا پنجاه سانتی متر میباشد . ترنچر ویرتگن میتواند در هر روز تا دو هزار متر حفاری را انجام دهد . دستگاه ترنچر ویرتگن ساخت کشور آلمان است و عملیات حفاری توسط ناخن های مخصوص نصب شده بروری درام دستگاه انجام میگردد . #ترنچر #ترنچر #ترنچر #ترنچر #ترنچر #ترنچر

نقشه برداری ماهواره ای به روش RTK

RTK مخفف Real-Time Kinematic، تکنیک مورد استفاده به منظور کاهش و حذف خطاهای رایج در موقعیت یابی به کمک جی پی اس است. شرکت مهندسی رشد از این ابزار بمنظور ارائه نقشه دقیق در مقیاس سانتیمتر به کارفرمایان استفاده مینماید . همچنین آماده همکاری با کلیه همکاران و پیمانکاران در هر حوزه ای میباشد .

آر تی کی , rtk , نقشه برداری مشهد , نقشه برداری ماهواره ای ,gps

​fiber optic mashhad , ​fiber optic mashhad , ​fiber optic mashhad , ​fiber optic mashhad , ​fiber optic mashhad , ​fiber optic mashhad , ​fiber optic mashhad , ​fiber optic mashhad , ​fiber optic mashhad , ​fiber optic mashhad , ​fiber optic mashhad , ​fiber optic mashhad , ​fiber optic mashhad , ​fiber optic mashhad , ​fiber optic mashhad , ​fiber optic mashhad ,

گالری تصاویری از دستگاه ترنچر حین حفاری 

از آنجائیکه حفاری بمنظور توسعه شبکه فیبر نوری ، در ساعات مختلفی از روز و شب صورت میگیرد ، گاها تصاویر زیبایی خلق میگردد مخصوصا اگر همزمان شود با طلوع یا غروب خورشید . برخی از این تصاویر در این گالری بنمایش گذاشته میشود این تصاویر سبب میگردد ، بیشتر با نحوه حفاری و بستر سازی فیبر نوری آشنا شوید .

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش